Maszyny Optyczne i Multisensoryczne

files/produkty/QVI RAM/QVI.pngFirma QVI®

Quality Vision International to firma z ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem. Oferuje precyzyjne optyczne i multisensoryczne systemy współrzędnościowe do kontroli wymiarowej, zaprojektowane i wykonane w siedzibie firmy w Rochester, NY, USA.

Systemy QVI są używane codziennie w ponad 60 krajach aby zapewnić producentom najwyższą jakość produktów. Maszyny QVI zapewniają rozwiązania dla zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, ceramicznym, medycznym, elektronicznym, tworzyw sztucznych, przemyśle biomedycznym i obróbce metali. Firma postrzegana jest jako wiodący na świecie dostawca bezdotykowych i wielosensorowych przyrządów pomiarowych.

Oddziały QVI

 

files/produkty/QVI OGP/QVI-OGP_cmyk.png

Optical Gaging Products jest światowym liderem w zakresie optycznych i multisensorycznych systemów pomiarowych. Optyczne współrzędnościowe maszyny pomiarowe serii SmartScope® są znane na całym świecie jako dokładne i proste w użyciu systemy wykorzystujące zaawansowane technologię.

 

files/produkty/QVI RAM/QVI-RAM_cmyk.png

RAM Optical Instrumentation zapewnia najlepsze w swojej klasie optyczne systemy pomiarowe 2D. Systemy RAM są liderami w swojej klasie pod względem niezawodności i prostoty użytkowania.

files/produkty/QVI CCP/QVI-CCP_cmyk.png

Założona w 1983 a od 2005 wchodząca w skład grupy QVI firma Cerified Comparator Products szybko stała się wiodącym na świecie dostawcą wysokiej jakości projektorów profilowych.

 

 

Maszyny multisensoryczne

Multisensoryczne współrzędnościowe maszyny pomiarowe firmy QVI® to najwyższej klasy maszyny optyczne przeznaczone do kontroli geometrycznej wyrobów. Jako lider i pionier na rynku technologii multisensorycznej firma QVI już od 1945 roku  dostarcza klientom na całym świecie rozwiązania metrologiczne na najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego.

Multisensoryczna współrzędnościowa maszyna pomiarowa to w istocie złożony system opto-elektroniczno-mechaniczny pracujący zarówno w trybie manualnym, jak i CNC. Efektem takich pomiarów są czytelne informacje na temat takich parametrów geometrycznych jak wymiary liniowe, wymiary kątowe, odchyłki kształtu, położenia i geometrii, chropowatość, grubość warstwy. Wszystkie pomiary i obliczenia odbywają się w przestrzeni 3D, a ponadto istnieje możliwość zdefiniowana dowolnej przestrzeni pomiarowej 2D.

Szeroki wybór sensorów

Maszyny QVI od podstaw zostały zaprojektowane jako systemy wielu sensorów, a każdy z nich może być użyty w dowolnym momencie w trakcie tego samego cyklu wykonywanego w pełni automatycznie. QVI oferuje następujące typy sensorów:

 • Bezstykowe
  • Wizyjny układ pomiarowy z kamerą CCD
  • Lasery pomiarowe TTL i DRS
  • Sondy spektrometryczne
 • Stykowe
  • Sondy stykowe Renishaw (TP20, TP200, SP25)
  • Sondy piórkowe QVI

Projektory profilowe CCP

W odpowiedzi na potrzeby klientów, CCP oferuje szeroki zakres stołowych oraz stacjonarnych projektorów.

W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu, projektory CCP posiadają wyłącznie opatentowane przez QVI oświetlenie ledowe TruLight®. Dzięki oświetleniu ledowemu uzyskujemy wysoką jasność ale zarazem niskie zużycie energii, długą żywotność oświetlenia oraz jednostajną regulacje natężenia światła.

Projektory CCP łączą zaawansowaną optykę, oświetlenia oraz automatyzacje procesu pomiarowego zwiększając tym samym wydajność i rentowność systemu. CCP posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór projektorów, począwszy od modeli ręcznych 14 calowych, aż do w pełni zmotoryzowanych modeli z dużym 30 calowym ekranem oraz ogromną przestrzenią pomiarową.

VidiProbe™

System VidiProbe przekształca tradycyjny projektor profilowy w pełni zautomatyzowany optyczny system pomiarowy wykorzystujący oprogramowanie Measure-X 2D. W projektorach CC-16 i CC-20 kamera montowana jest wewnątrz układu optycznego, tak aby można było jednocześnie korzystać zarówno z obrazu rzutowanego na ekran jak i z obrazu przesyłanego do komputera i wyświetlanego na ekranie oprogramowania Measure-X 2D.

eCAD®

Opatentowany przez QVI moduł eCAD® jest nowym unikalnym rozwiązaniem do pracy na modelu CAD.  Składający się z oprogramowania oraz wewnętrznego projektora moduł umożliwia wprowadzenie dowolnego dwuwymiarowego modelu CAD (dwg, dxf) oraz wyświetlenie go na ekranie projektora. Zastosowanie modułu eCAD sprawia, że nie ma konieczności korzystania z szablonów mocowanych na ekranie i zarazem niesie za sobą szereg wymiernych korzyści. Rezygnacja z pracochłonnego procesu tworzenia szablonów, ich magazynowania, regularnych kalibracji oraz mocowania to przede wszystkim eliminacja kosztów i czasu, ale również zwiększenie dokładności poprzez eliminację błędów wykonania szablonu w stosunku do oryginalnego modelu CAD. Ogromne znaczenie ma możliwość śledzenia modelu CAD poprzez ruch stołu projektora. Stałe szablony ograniczają pomiary porównawcze do pola widzenia obiektywu. W przypadku dużych elementów konieczne jest stosowanie wielu obiektywów i wielu szablonów. Moduł eCAD® pozwala pracować na dużych elementach z wykorzystaniem jednego obiektywu o dużym powiększeniu i małym polu widzenia. Wraz z ruchem stołu czyli przesunięciem obrazu na ekranie porusza się wyświetlany model CAD. Ponadto przy każdej wymianie obiektywu obraz wyświetlanego modelu CAD jest automatycznie skalowany.

Facebook