Narzędzia pomiarowe MAHR

MARCAL

Dzięki swojej wszechstronności, prostocie użytkowania i wysokiej jakości suwmiarki i przyrzady suwmiarkowe należą obecnie do grupy najważniejszych przyrządów pomiarowych w technice pomiarów produkcyjnych. Suwmiarki z serii MarCal firmy Mahr w wykonaniu cyfrowym serii ER o najprostszej obsłudze, dużym i łatwo czytelnym wyświetlaczu oraz możliwością szybkiego i nieskomplikowanego przetwarzania danych pomiarowych spełniają wszystkie wymogi nowoczesnej techniki pomiarowej. Suwmiarki MarCal 16 EWR to najnowsza generacja wodoodpornych suwmiarek cyfrowych, która umożliwia eksploatację nawet w najtrudniejszych warunkach warsztatowych. Do przekonywujących cech wszystkich suwmiarek Mahr można zaliczyć także precyzyjny przesuw suwaka oraz hartowane i docierane suwaki i szyny, wykonane ze stali nierdzewnej. Suwmiarki MarCal to nie tylko suwmiarki cyfrowe lub analogowe to także głebokościomierze i liniały suwmiarkowe. 

DIGIMAR

Mahr oferuje kompletny program produkcyjny wysokościomierzy do niezawodnego rozwiązywania wszelkich zadań pomiarowych. Czy to proste trasowanie części, czy kompleksowe pomiary w dwóch wymiarach – wysokościomierze Digimar gwarantują maksymalną elastyczność i wysoką jakość. Motoryczne wysokościomierze Digimar 817 CLM i Digimar 816 CL przekonują prostotą obsługi, wygodnym posługiwaniem się wszystkimi funkcjami podstawowymi za pośrednictwem klawiszy szybkiej obsługi oraz zapewniają najwyższy komfort i niezawodność podczas wykonywania pomiarów.

MICROMAR

Przyrządy mikrometryczne należą do najczęściej używanych przyrządów pomiarowych. Precyzyjnie szlifowane wrzeciona, powierzchnie pomiarowe pokryte węglikiem i sztywna konstrukcja kabłąka nadają im najwyższą precyzję i trwałość użytkową. Przyrządy cyfrowe jednoczą znaną precyzję mechaniki firmy Mahr z najnowocześniejszą elektroniką. Oferują one łatwość obsługi, bezbłędny odczyt wartości pomiarowych oraz bezproblemowy przesył zmierzonych parametrów do zewnętrznych zespołów oceniających. Micromar 40 EWR, najnowsza generacja hermetycznych mikrometrów cyfrowych umożliwia eksploatację nawet w najtrudniejszych warunkach warsztatowych. Specjalnością firmy MAHR są mikrometry czujnikowe z wbudowanym mikrokatorem.

MARTEST

Od dawna Mahr należy do przodujących na świecie producentów czujników dźwigniowo-zębatych. Tę wysoką pozycję firmy zawdzięcza stałemu rozwojowi produktów. Stale nowe i decydujące impulsy nadchodzące z przemysłu stanowią dla MAHR wyzwania do sprostania rosnącym oczekiwaniom i wymaganiom rynku. W centrum uwagi i starań leży możliwie najprostsze i najtańsze rozwiązania różnorodnych zadań pomiarowych. Precyzyjne, komputerowo optymalizowane mechanizmy czujników zapewniają maksimum precyzji i niezawodności. Do pracy w warunkach warsztatowych czujniki są uszczelnione przeciw przedostaniu się cieczy do wnętrza.

MARCATOR

Ze względu na ich wielostronne możliwości zastosowań czujniki zegarowe zaliczają się do najczęściej stosowanych przyrządów pomiarowych. Mechaniczne czujniki zegarowe dysponują precyzyjnie naciętymi kółkami zębatymi i zębnikami zapewniając maksimum precyzji pomiarów. Są dostępne również w odmianach wstrząsoodpornych i hermetycznych. Cyfrowe czujniki zegarowe posiadają precyzyjne elektroniczne układy pomiarowe. Oferują one dodatkowe praktyczne fukcje pomiarowe, nie rezygnując ze sprawdzonych wskazań analogowych. Dzięki prostej obsłudze, dużemu, bezbłędnie czytelnemu wyświetlaczowi i możliwości szybkiego i prostego przetwarzania wyników pomiarów spełniają wszelkie wymogi stawiane nowoczesnym przyrządom pomiarowym.

MILLIMESS

Mikrokatory są symbolem najwyższej precyzji i trwałości. Ich dźwignie, kółka zębate i zębniki łożyskowane na kamieniach oraz trzpień pomiarowy osadzony w prowadnicy kulkowej zapewniają minimalną histerezę i najwyższą dokładność. Predysponuje to mikrokatory Millimess szczególnie do takich zadań pomiarowych, przy których dokładność i histereza konwencjonalnych czujników zegarowych już nie wystarcza. Dalsze zalety mikrokatorów Millimess to prosta obsługa, dobra czytelność oraz absolutna wstrząsoodporność mechanizmu. Indukcyjne układy pomiarowe w kombinacji z nowoczesną techniką cyfrową realizują rozdzielczości do 0,2 μm. Praktyczne funkcje obsługowe (np. nadzorowanie tolerancji lub pamięć wartości ekstremalnych przy pomiarach dynamicznych), kombinowane wskazania cyfrowe i analogowe oraz prosty przesył danych do urządzeń oceniających uzupełniają wachlarz możliwości mikrokatorów Millimess.

MARSTAND

Statywy, stoliki pomiarowe, przyrządy do kontroli bicia MarStand oferują dzięki swojej sztywności stabilną podstawę dla precyzyjnych wyników pomiarów. W nich właśnie czujniki zegarowe, dźwigniowo-zębate, indukcyjne i mikrokatory znajdują solidne oparcie i zamocowanie.

MULTIMAR

Uniwersalne przyrządy pomiarowe Multimar w połączeniu z obszernym wyposażeniem oferuje optymalne rozwiązanie dla prawie wszystkich rodzajów pomiarów zewnętrznych i wewnętrznych, którym nie są w stanie podołać standardowe przyrządy pomiarowe. Obojętnie, czy to uzębienia, gwinty, stożki, czy podcięcia narzedzia Mulitmar znajdą zastosowanie.

MARTOOL

Pomoce do pomiarów, mocowania i ustawiania MarTool są nieodłącznym pomocnikiem w technice pomiarów produkcyjnych. Prostota ich użytkowania stanowi o ich wielostronności w praktyce dnia codziennego. Czy to kontrola kątów na części produkcyjnej, czy płyta pomiarowo-kontrolna pasująca do precyzyjnego wysokościomierza.

MARGAGE

Obecnie wzorce i etalony, np. w postaci płytek wzorcowych stanowią podstawę technik pomiarów długości. Stosowane są jako wzorce nastawcze dla wskazujących przyrządów pomiarowych aż po wzorce referencyjne w laboratoriach kalibracyjnych. MAHR dzięki laboratorium kalibracyjnemu, akredytowanemu przez Physikalisch-Technischen Bundesanstalt (PTB) i starannemu dobieraniu materiałów produkcyjnych zapewnia najwyższą jakość.