Systemy mocowania Alukeep

Co to jest ALUKEEP?

System Alukeep jest modułowym systemem mocowania, stosowanym do powtarzalnego pozycjonowania elementów mierzonych. Wykorzystwywany jest we wszelkich pomiarach:

System Alukeep jest prosty i szybki w montażu, uniwersalny i trwały, co zapewniło sukces tej marki na świecie. Powtarzalność, sztywność i precyzja mocowania detali umożliwia zwiększenie produktywności poprzez skrócenie czasu ustawiania przedmiotu mierzonego, przygotowania i uruchomienia planów pomiarowych CNC, optymalizację ułożenia detalu przy pomiarach trudnodostępnych obszarów.

System Alukeep kładzie nacisk na minimalizację liczby elementów niezbędnych do zmontowania układu mocowania. Osiągnięte to zostało m.in. przez zastosowanie opatentowanego Single Joint System – różne elementy systemu mocowania są łączone takim samym łącznikiem (SJS), co oprócz oczywistej minimalizacji liczby elementów potrzebnych do złożenia układu, wpłynęło znacząco na redukcję czasu montażu oraz ułatwiło prawidłowy dobór elementów nawet przez mniej doświadczonych użytkowników.

Dodatkowo przy montażu nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia, wystarczy popularny klucz ampulowy, a gotowe mocowanie może być dowolnie modyfikowane lub rozbudowywane elementami dostępnymi z obszernej gamy akcesoriów.

Elastyczność

System Alukeep to bogaty wybór elementów systemu, ograniczników, kołków, pinów bazujących, płyt, belek i kostek montażowych, zacisków, uchwytów dla detali zarówno ciężkich, (gdzie kluczowym problemem jest nośność zacisku) jak i ażurowych, (gdzie z kolei krytycznym parametrem jest takie mocowanie detalu, które zapewniając stabilny montaż nie odkształci delikatnych małych elementów kontrolowanych), umożliwia skonstruowanie optymalnego dla danego zadania pomiarowego zestawu. Stąd rosnąca popularność systemu Alukeep w wielu gałęziach przemysłu, wszędzie tam, gdzie działy kontroli jakości dbają o prawidłowy sposób pomiaru czyli zgodnie z zasadami metrologii - zarówno tradycyjnej (przy użyciu narzędzi pomiarowych) jak i współrzędnościowej (stykowej i bezstykowej).

Jakość

System Alukeep jest produkowany na pięcioosiowych obrabiarkach CNC (HSM) przy zachowaniu rygorystycznych procedur kontroli jakości, dzięki czemu finalny produkt trafiający do rąk klienta spełnia najbardziej rygorystyczne wymagania, a połączenie SJS - pod warunkiem użycia zgodnie z przeznaczeniem - ma nieograniczoną gwarancję producenta. Elementy wykonane są z aluminium poddanego obróbce powierzchniowej w celu uzyskania wysokiej odporności i trwałości.

Maksimum oszczędności

System Alukeep to opatentowane połączenie SJS jest sercem systemu gwarantującym maksymalną ekonomiczność.

Filozofia Alukeep to minimalizacja liczby elementów wchodzących w skład danego systemu mocowania, a co za tym idzie (obok innych wymienionych wcześniej zalet) redukcję kosztów zakupu, eksploatacji i nadzoru nad wyposażeniem. W efekcie liczba elementów tworzących mocowanie jest mniejsza niż w systemach konkurencyjnych.

Jest to niewątpliwa zaleta, nie tylko dla nowych użytkowników, ale również dla tych, którzy są właścicielami systemów innych producentów, gdyż system Alukeep łatwo dostosować do istniejących, konkurencyjnych rozwiązań przy użyciu specjalnych adapterów umożliwiających integrację różnych zestawów. Dodatkowo firma Alukeep na specjalne zamówienie projektuje i wykonuje  systemy indywidualne wg życzeń klienta.

Dane techniczne:

Dane techniczne:
Tolerancja wykonania:
Materiał:
Stop aluminium z wysoką odornością
Odległość między środkami:
±0,020 mm
Obróbka powierzchniowa:
Utlenianie anodowe
Grubość płyty:
±0,1 mm
Siatkowa między-osiowa odległość:
30mm lub wielokrotność
Płaskość:
0,02/100 mm
Rozstaw osi z gwintem:
30mm
Prostopadłość:
0,04/100 mm
Gwintowanie płyty:
M8
Równoległość:
0,04/100 mm
Gwintowanie elementu:
M8 / M24 x 1