Optyczne i Multisensoryczne Systemy Pomiarowe OGP

files/produkty/QVI OGP/QVI-OGP_cmyk.png

Optical Gaging Products to firma z ponad siedemdziesięcioletnim doświadczeniem. Oferuje precyzyjne optyczne i multisensoryczne systemy współrzędnościowe do kontroli wymiarowej, zaprojektowane i wykonane w siedzibie firmy w Rochester, NY, USA.

Systemy OGP są używane codziennie w ponad 60 krajach aby zapewnić producentom najwyższą jakość produktów. Maszyny te zapewniają rozwiązania dla zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, ceramicznym, medycznym, elektronicznym, tworzyw sztucznych, przemyśle biomedycznym i obróbce metali. Firma postrzegana jest jako wiodący na świecie dostawca bezdotykowych i wielosensorowych przyrządów pomiarowych.

 

Maszyny multisensoryczne

Multisensoryczne współrzędnościowe maszyny pomiarowe firmy OGP to najwyższej klasy maszyny optyczne przeznaczone do kontroli geometrycznej wyrobów. Jako lider i pionier na rynku technologii multisensorycznej firma OGP już od 1945 roku dostarcza klientom na całym świecie rozwiązania metrologiczne na najwyższym poziomie zaawansowania technologicznego.

Multisensoryczna współrzędnościowa maszyna pomiarowa to w istocie złożony system opto-elektroniczno-mechaniczny pracujący zarówno w trybie manualnym, jak i CNC. Efektem takich pomiarów są czytelne informacje na temat takich parametrów geometrycznych jak wymiary liniowe, wymiary kątowe, odchyłki kształtu, położenia i geometrii, chropowatość, grubość warstwy. Wszystkie pomiary i obliczenia odbywają się w przestrzeni 3D, a ponadto istnieje możliwość zdefiniowana dowolnej przestrzeni pomiarowej 2D.

Maszyny OGP od podstaw zostały zaprojektowane jako systemy wielu sensorów, a każdy z nich może być użyty w dowolnym momencie w trakcie tego samego cyklu wykonywanego w pełni automatycznie. QVI oferuje następujące typy sensorów:

 • Bezstykowe
  • Wizyjny układ pomiarowy z kamerą CCD
  • Lasery pomiarowe TTL i DRS
  • Sondy spektrometryczne
 • Stykowe
  • Sondy stykowe Renishaw (TP20, TP200, SP25)
  • Sondy piórkowe QVI

 

Dedykowane systemy wizyjne

Systemy TurnCheck™ to precyzyjne systemy optyczne przeznaczone do pomiaru wałków i innych części cylindrycznych. Są zaprojektowane z myślą o łatwości obsługi i wysokiej dokładności pomiarów, nawet w trudnych warunkach produkcyjnych gdzie temperatura i drgania odbiegają od warunków laboratoryjnych. Telecentryczny układ optyczny pozwala na uzyskanie wyraźnego, ostrego i niezniekształconego obrazu w całym polu widzenia. System TurnCheck z łatwością mierzy wszystkie krytyczne wymiary obrotowych detali - długości i średnice, ale także odległości, kąty, promienie, położenie, walcowość, bicie oraz kontrolę profilu nieregularnego.

Scan Fit and Measure to system 2D do pomiarów i kontroli geometrii profili. Urządzenie jest przeznaczone do pomiaru profili wyciskanych z aluminium, plastiku, gumy, silikonu i wytłaczanych rur medycznych.