OGP FlexPoint

Współrzędnościowa maszyna pomiarowa FlexPoint

 

FlexPoint™ jest nową generacją wielkogabarytowych multisensorycznych współrzędnościowych maszyn pomiarowych od OGP®. Unikalne połączenie wielu sensorów i oprogramowania bazującego na pracy na modelach CAD sprawia że maszyny FlexPoint stały się najbardziej wszechstronnymi systemami w ofercie OGP.

 

Multisensoryczna przewaga

 

Maszyny FlexPoint są w systemami wielu sensorów w tym sondy stykowej skanującej SP25, unikalnej sondy optycznej SmartProbe® oraz lasera interferometrycznego TeleStar® obsługiwanych przez jedno oprogramowanie ZONE3. Sonda SmartProbe jest telecentrycznym układem optycznych o polu widzenia 15 x 11 mm do szybkich pomiarów 2D.

 

Głowica VersaFlex™ zapewnia zamocowanie wszystkich sensorów na obrotowo-uchylnej głowicy PH10MQ. Jednoczesna gotowość użycia wszystkich dostępnych sensorów eliminuje dodatkowe przejazdy maszyny w celu wymiany sensorów a tym samy znacznie skraca czas wykonywania rutyn pomiarowych.

 

Potężne oprogramowanie ZONE3

 

Maszyny FlexPoint dostarczane są z oprogramowaniem pomiarowym ZONE3m które prezentuje całkowicie nowy sposób pracy z multisensorycznymi systemami pomiarowymi. Wprowadzone animacje w prosty sposób pokazują zależności między detalami, sensorami, mierzonymi cechami oraz narzędziami maszyny dzięki czemu programowanie maszyny staje się proste i intuicyjne z zachowanie najwyższych standardów.

 

Sztywna i niezawodna konstrukcja

 

Maszyny FlexPoint charakteryzują się wysoką stabilnością konstrukcji. Podzespoły transportowe, sztywna podstawa, łożyska pneumatyczne oraz kompensacja temperatury umożliwia pomiary w warunkach produkcyjnych z zachowaniem stabilnej charakterystyki dokładnościowej.