Płyn do konserwacji powierzchni granitowych PLANOCLEAN

PLANOCLEAN

Wraz ze wzrostem precyzji w przemyśle produkcyjnym coraz większe znaczenie mają precyzyjne wyniki pomiarów, w związku z czym zwiększają się wymagania stawiane przyrządom pomiarowym

Wyposażenie pomiarowe wymaga odpowiedniej konserwacji, której częstotliwość jest zależna od częstotliwości użytkowania akcesoriów pomiarowych. Dbanie o urządzenia i akcesoria pomiarowe pozwala na uniknięcie poważnych błędów w trakcie produkcji, co pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów i ryzyka dostarczenia wadliwego produktu.

Elementem często obecnym w metrologii są płyty granitowe: są używane jako podstawy i prowadnice współrzędnościowych maszyn pomiarowych lub stanowią referencję dla urządzeń pomiarowych takich jak wysokościomierze.

Powierzchnie granitowe wymagają odpowiedniej konserwacji, mają umożliwić swobodny przesuw łożysk powietrznych lub powinny stanowić wiarygodną referencję w trakcie wykonywania pomiarów, w związku z czym powinny być utrzymywane w należytej czystości, tj. powierzchnia powinna być odtłuszczona i bez śladów kurzu. Zanieczyszczenia na powierzchniach granitowych mogą spowodować pojawienie się błędów w pomiarach. Zalecane jest każdorazowe czyszczenie widocznych powierzchni granitowych przed rozpoczęciem pomiarów.

W związku  z powyższym na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na środek czyszczący dedykowany do powierzchni granitowych. Komplet środków do czyszczenia umieszczony w pobliżu stanowiska pomiarowego ułatwi codzienną (lub częstszą) konserwację. Dodatkowo produkt PLANOCLEAN został stworzony w sposób umożliwiający spełnienie wysokich norm dotyczących ochrony środowiska naturalnego.

PLANOCLEAN może być stosowany również do konserwacji powierzchni typu innego niż granitowe, a także do czyszczenia wszelkiego rodzaju ręcznych narzędzi pomiarowych.